недела, 17. октомври 2021. Вести денес: 247
home Вести

Јовчески: Прилеп ќе добие парк за миленици

Јовчески: Прилеп ќе добие парк за миленици

Кога утрото и неделата ќе ја започнеш со прошетка, неделата што претстои мора да биде добра. Планираната изградба на парк за миленици на Могилата на непобедените, ќе ги врати дружбите на љубителите на домашни миленичиња, пишува во својата објава кандидатот за градоначалникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ за општина Прилеп

Локални избори 2021