четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 138
home Вести

Јовановски: Среќен сум што македонскиот народ е мудар

Јовановски: Среќен сум што македонскиот народ е мудар

Актерот Владо Јовановски вчера на социјалната мрежа Фејсбук се огласи по катастрофалните резултати на референдумот.

Света – Вера, Надеж и Љубов – Софија – или МУДРОСТ! Среќен сум што Македонскиот народ е МУДАР…! Да живее Република Македонија, напиша Јовановски на Фејсбук.

Локални избори 2021