среда, 7. декември 2022. Вести денес: 5
home Вести

Јовановски искрен: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори!

Јовановски искрен: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори!

Се приклучувам на барањето за изземање на Вилма Рускоска бидејќи јас сум жртва на гол политички систем, рече Бојан Јовановски на денешното прво судење за предметот „Рекет 2“. Тој имаше расправија со судијката Ефремовска за која бараше да не го прекинува додека зборува.-

-Рускоска го застапуваше предметот „Рекет“ тенденциозно и селективно, а со нејзина согласност судот донесе одлука Кичеец да биде пуштен на слобода. Тој е пуштен бидејќи идат избори и заедно со Рускоска треба да местат избори, рече Боки по што судијката го прекина неговиот говор.

Qatar 2022