недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Јовановски: Има ли казна за говор на омраза против сопствениот народ и држава?

Јовановски: Има ли казна за говор на омраза против сопствениот народ и држава?

Има ли казна за говор на омраза против сопствениот народ и држава, прашува економскиот експерт и поранешен кадар на СДСМ Зоран Јовановски, кој се приклучи на острите реакции од јавноста по скандалозното интервју на Зоран Заев дадено за БГНЕС.

-Гледам ќе се казнувал говор на омраза против странски народи и држави. А, има ли казна за говор на омраза против сопствениот народ и држава?, пишува Јовановски.

Коронавирус