четврток, 28. јануари 2021. Вести денес: 1
home Вести

Јорданов до Заев: Кој ви дал право да преговарате во името на народот за македонскиот идентитет?

Јорданов до Заев: Кој ви дал право да преговарате во името на народот за македонскиот идентитет?

Зоран Заев денеска имаше прес конференција во градот Штип. На таа прес конференција се појави пратеникот од редовиоте на ВМРО-ДПМНЕ од Штип, Иван Јорданов кој што храбро упати прашања директно до премиерот Заев, кои што до сега, никој не се осудил да му ги постави а народот тие ги мисли.

Иако неговиот микрофон го исклучија пред да ги постави прашањата,  и имаше разни недолични довикувања од страна, сепак тоа не го спречи, и јавно пред сите говореше.

Во продолжение може да го погледнете видеото од денешниот настан и да го слушнете говорот и прашањата на Иван Јорданов поставени до Зоран Заев.

Најнови вести

Коронавирус