вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 229
home Вести

Јонуз: Рушењето на дивоградбата во „Мавровка“е шминка на власта дека нешто прават

Јонуз: Рушењето на дивоградбата во „Мавровка“е шминка на власта дека нешто прават

„Рушењето на дивоградбата во „Мавровка“ локација е нешто што можеше најбрзо да се покаже како „правиме нешто“. Иначе има милион и една работа која што треба да се направи“, нагласи аналитичарот Агим Јонуз при своето гостување во емисијата „Само Вистина“.

Јонуз потенцира сево ова е шминка, за да се види дека нешто се прави се користи шминка. Дури се во состојба да пуштат мечка од зоолошка градина да побегне и да ја брка цела нација, и така се дефокусира јавноста од актуелните проблеми во државата.

Најнови вести

Локални избори 2021