петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 196
home Вести

Јоци со поддршка за тимот на стратешки соработници на ВМРО-ДПМНЕ

Јоци со поддршка за тимот на стратешки соработници на ВМРО-ДПМНЕ

Ја вака гледам на ова – Кедев е угледен кардиолог со сопругата Ганка, старо вмровско крило, кои носат мноогу гласови. Доктори од негов калибар секогаш носат мнооооогу гласови.
Борко е ултрапопуларен спортист и носи гласови особено од младите.
Дурловски, кој, доби ослободителна пресуда за 27 април од суд, не преку амнестија, ќе ги ,,спакува” гласовите од ултра десничарите кои сега се расцепкани , а Силјановска Давкова веќе докажа дека знае да прибере и ,,левичарски” гласови.

Од друга страна, кај СДСМ е Буџетот и поддршката од меѓународна заедница.
А, фрлени се со месеци на популизам и субвенции., напиша на својот Фејсбук профил новинарката Јорданка Ивановска Јоци.

Коронавирус