недела, 4. декември 2022. Вести денес: 31
home Вести

Јоци: После обвинувањата од родителите на убиените деца, Заев и Владата веќе немаат кредибилитет

Јоци: После обвинувањата од родителите на убиените деца, Заев и Владата веќе немаат кредибилитет

Со вакво сериозно обвинување од родителите за вмешаност на ДУИ и нивно заштитување од Заев, оваа Влада веќе нема кредибилитет да биде на чело на Македонија и треба час поскоро да се самораспушти, напиша на својот ФБ профил новинарката Јорданка Ивановска- Јоци.

,,Горан Наќевски, татко на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро, побара од судијата Огнен Ставрев стражарно да го приведе премиерот Зоран Заев затоа што како политички противник на ДУИ им изнел конкретни докази за вмешаност на функционери од ДУИ во свирепото убиство.”

-Родителите го обвинија Заев дека манипулира со доказниот материјал за убиството кај Смилковско езеро и штити вмешани функционери на ДУИ.  Побараа стражарно да биде приведен, а во седиштето на СДСМ да се изврши претрес. Родителите на починатите деца упатија сериозни обвинувања на сметка на Заев кој никогаш не ги пушти ,,бомбите” за Смилковско езеро пред македонската јавност, иако цело време мафташе со нив, напиша Јоци.

Коронавирус