четврток, 23. март 2023. Вести денес: 155
home Вести

Јоци: Отприлика вака некако изгледа некој кога ќе изгуби контрола врз себе, ова е правото лице на Заев

Јоци: Отприлика вака некако изгледа некој кога ќе изгуби контрола врз себе,  ова е правото лице на Заев

Новинарката Јорданка Ивановска- Јоци на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со скандалозната изјава на Зоран Заев и навреда на хомосексуалците.

-Правото лице на Заев.
Отприлика вака некако изгледа некој кога ќе изгуби контрола врз себе и се` што потиснувал ради политичка коректност – ќе му излезе низ уста.

Реков ,,низ уста” ?
Да. На тоа акцент, стои во нејзиниот пост на Фејсбук.

loading...

Најнови вести