четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 12
home Вести

Јавноста го слушна скандалот, а Заев се обидува да го направи народот глув: СДСМ вели дека снимката била сечена-лепена

Јавноста го слушна скандалот, а Заев се обидува да го направи народот глув: СДСМ вели дека снимката била сечена-лепена

СДСМ испрати соопштение за објавените нови „бомби“. Иако јавноста имаше можност да слушне што точно кажува екс-премиерот, од неговата партија го прават народот глув.

Реакцијата ја пренесуваме во целост: 

„На последниот ден од кампањата за парламентарните избори и официјално зариба машината за лажни вести во белиот дворец.

Конечно цела јавност гледа како звучи сечено-лепено. Во очаен обид да исценира некаков скандал во белиот дворец до толку се занеле во сечењето што на крајот заборавиле да го исечат она Марш од претседателот Заев во разговорот.

Од материјалот јасно се слуша и гледа дека Заев одбива мито, „јас велам МАРШ“ и влегува во борба со криминалот и корупцијата. Ова е уште една потврда на заложбите на Зоран Заев за градење силна правна држава и нулта толеранција за корупција.

Тоа ќе се потврди и на 15 јули со нив силен пораз за ВМРО ДПМНЕ и Мицкоски, последните бранители на криминалот и одговорност за секој што го прекршил законот“!

Но аудио бомбата допре до јавноста која СДСМ по којзнае кој пат се обиде сега да ја изманипулира.

Во продолжение слушнете добро што кажува и што прифаќа Заев: 

ЕУРО 2020

Македонија