четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 58
home Вести

Јавна расправа во Собранието за Законот за ЈО

Јавна расправа во Собранието за Законот за ЈО

Законот за јавно обвинителство денеска влегува во собраниска процедура, ќе се бара приближување на ставовите на власта и опозицијата на јавна расправа во рамки на парламентарната Комисија за политички систем.

Седницата на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците е закажана во 14:00 часот и единствена точка на дневен ред е „Јавното обвинителство како ефикасен орган во борба против корупцијата“.

Коронавирус