сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 87
home Вести

Јаулески: Утре ќе одам на протест за Кољо, неправдата мора да стане минато!

Јаулески: Утре ќе одам на протест за Кољо, неправдата мора да стане минато!

Утре ќе одам на протест за Кољо! Ќе одам затоа што еднаш засекогаш неправдата мора да стане минато. Во оваа држава ќе владеат закони и тоа многу скоро ќе стане пракса, порача  Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ.

„Ја поклопија државата, го окупираа системот, нивните судии кои судат по системот трас – трас и судиите на луѓето кои до вчера ги нарекуваа криминалци, а сега се нивни коалициони партнери мора да сфатат дека систем и држава не се прави вака.

Не може за убиство да се лежи 3 години, а за влечење за коса на Шекеринска, 4.

Не може некои да се терористи затоа што си ја сакале државата, а криминалците и убијците да се шетаат на слобода.

Правда мора да има“ -напиша тој!

Коронавирус