недела, 28. мај 2023. Вести денес: 7
home Вести

Јаулески: Трас-трас судството на Заев за убиство на млад човек пресуди 3 години, а за кубење на Шекеринска 4 години

Јаулески: Трас-трас судството на Заев за убиство на млад човек пресуди 3 години, а за кубење на Шекеринска 4 години

Трас трас судството на Заев за убиство на млад човек пресудува 3 години, а за влечењето на косата на Радмила Шекеринска пресуди 4 години, реагира Јован Јаулески од ВМРО-ДПМНЕ.

Во продолжение следува неговиот Фејсбук статус: 

„Каква е оваа правда на Заев?
Вчера основниот суд во Скопје за ладнокрвното УБИСТВО со нож на седумнаесет годишниот кошаркар на МЗТ пресуди 3 ГОДИНИ затвор за убиецот!!!
СДСМ покажа дека го користи судството да ги штити рекетарите и убијците од своите редови, на кои им досудува само 3 години.
Животот на еден млад кошаркар е помалку вреден од фризурата на Шекеринска. И од Заев да е, мизерија е“.

Најнови вести