вторник, 3. август 2021. Вести денес: 174
home Вести

Јаулески: Предвидуваме износот наменет за стипендии за студенти во 4 години мандат да надмине 10 милиони евра

Јаулески: Предвидуваме износот наменет за стипендии за студенти во 4 години мандат да надмине 10 милиони евра

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која ги потенцираше многубројните проекти за поддршка на македонските студенти.

 

Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.

Коронавирус