среда, 12. август 2020. Вести денес: 103
home Вести

Јаулески: Основаме Академии за млади претприемачи за трансфер на знаење и технологии

Јаулески: Основаме Академии за млади претприемачи за трансфер на знаење и технологии

Кандидатот за пратеник во изборната единца 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која напиша дека со проектот Обнова на Македонија организираат бројни едукативни програми, семинари, обуки и работилници од областа на бизнисот, претприемништвото, иновациите и менаџментот.

Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.

Коронавирус