недела, 9. август 2020. Вести денес: 90
home Вести

Јаулески: Ние се обврзуваме од Македонија да направиме држава која ќе ги задржи младите дома, ќе им овозможи услови за живеење, работа и кариера дома

Јаулески:  Ние се обврзуваме од Македонија да направиме држава која ќе ги задржи младите дома, ќе им овозможи услови за живеење, работа и кариера дома

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески денес беше во посета на Крушево.

-За градот на првата Република на Балканот очигледно е дека се води недоволна грижа, како и за луѓето кои живеат тука. Младите речиси и да се иселија, работа нема, нема ништо освен привилегии за властодржците и луѓето блиски до нив, напиша на фејсбук статус Јаулески.

Неговата целосна објава од денешната посета може да ја проследите во продолжение.

Коронавирус