вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 167
home Вести

Јаулески: Не се сите деца исти, оние на функционерите од власта живеат во луксуз и привилегии (ВИДЕО)

Јаулески: Не се сите деца исти, оние на функционерите од власта живеат во луксуз и привилегии (ВИДЕО)

„Не се сите деца исти. Оние на функционерите од власта живеат во луксуз и привилегии“.

Ова го пишува лидерот на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, кој на својот Фејсбук профил објави видео компилација.

На видеото тој прикажува како живеат децата на луѓето блиски до владиниот врв.

Коронавирус