четврток, 5. август 2021. Вести денес: 172
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

Јаулески до Каески: Дарко лажеш!

Јаулески до Каески: Дарко лажеш!

Претседателот на Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ Јован Јаулески во емисијата „Отворено на Алфа“ му се обрати на директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каески, дека околу 600 студенти ќе останат на милост и немилост за само еден месец од сега, бидејќи владата неможе да набави мебел.

Дали им се потребни уште две години за да се поправи лифт, за да се подобри храната, дали ќе се набави мебел и дали 600 студенти ќе се сместат во подобри услови, запраша Јаулески.

Коронавирус