понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ се залага за системски и структурни мерки со кои се покажува посветеност на општеството кон младиот човек

Јаулески: ВМРО-ДПМНЕ се залага за системски и структурни мерки со кои се покажува посветеност на општеството кон младиот човек

Кандидатот за пратеник во изборната единица 5 на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески на својата фејсбук страница сподели објава во која напиша што предвидува програмата за Обнова на Македонија.

Целосната објава може да ја погледнете во продолжение.

Коронавирус