петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 141
home Вести

Јасна Мандиќ донесена во Кривичен (ФОТО)

Јасна Мандиќ донесена во Кривичен (ФОТО)

Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13, вечерва беше донесена во Кривичен Суд.

Обвинителство за гонење организиран криминал и корупција побара мерка притвор за Мандиќ.

Мандиќ е осомничена во новата истрага за исплатите во Меѓународниот сојуз.

Најнови вести

Коронавирус