понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 57
home Вести

Јаревски: Ова е најважната одлука на Македонецот

Јаревски: Ова е најважната одлука на Македонецот

Кандидатот за пратеник во изборната единица 1 на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски на својата фејсбук страница објави видео спот.

Затоа што немам друга.
Затоа што каде и да одам ќе бидам туѓинец.
Затоа што мора да имам Македонска држава.
Затоа што моите предци никогаш не потклекнале пред предавниците.
Затоа што ова е најважната одлука на Македонецот
Затоа бројот 14 е вистинскиот избор!
#ОдбериОбнова
#Заокружи14

Коронавирус