понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 56
home Вести

Јаревски: Македонија мора да добие одговорна, отчетна и транспаретна јавна администрација

Јаревски: Македонија мора да добие одговорна, отчетна и транспаретна јавна администрација

Од реформа во администацијата видовме само партиски вдомувања на пријателки и неуспешни фризерки. Општините станаа партиски штабови на СДС во кои безмилосно се уништува јавниот интерес, објави кандидатот за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Тони Јаревски.

Ова мора да запре, а Македонија мора да добие одговорна, отчетна и транспаретна јавна администрација со вистински професионалци кои ќе работат исклучиво во служба на граѓаните.

По 15 јули ГО ВРАЌАМЕ ДОСТОИНСТВОТО НА СЛУЖБЕНИЦИТЕ И СЈАЈОТ НА ИНСТИТУЦИИТЕ.

Коронавирус