недела, 5. јули 2020. Вести денес: 102
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Јаревски: Денеска пешачевме по најдолгата пешачка и велосипедска патека во Карпош што СДС ја ветуваше пред избори и која се разбира не ја направи

Јаревски: Денеска пешачевме по најдолгата пешачка и велосипедска патека во Карпош што СДС ја ветуваше пред избори и која се разбира не ја направи

Тони Јаревски од ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус во кој пишува дека денеска на светскиот ден на трчањето пешачеле по најдолгата пешачка и велосипедска патека во Карпош што СДС ја ветуваше пред избори и која се разбира не ја направи.

-Иако имаше повеќе предлози, иницијативи и голем интерес за одбележување светскиот ден на трчањето и велосипедизмот со голем настан и со голем број на учесници оценивме дека тоа во овие услови и состојба би било неодговорно. Ветуваме дека веднаш штом ја оставиме пандемијата заднас таков настан ќе биде реалност.
Затоа пешачевме по најдолгата пешачка и велосипедска патека во Карпош што СДС ја ветуваше пред избори и која се разбира не ја направи. На крајот на патеката е прекрасното Македонско село денес насилно преименувано во старт уп нешто.
#МакедонијаНеЗаборава ниту за лажните ветувања, ниту за насилните преименувања. #Македонија ќе победи!, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Иако имаше повеќе предлози, иницијативи и голем интерес за одбележување светскиот ден на трчањето и велосипедизмот со…

Gepostet von Toni Jarevski am Mittwoch, 3. Juni 2020

 

Парламентарни избори 2020