понеделник, 23. мај 2022. Вести денес: 6
home Вести

Јанушев: Живот за сите? Или живот за рекет? Оставка и предвремени парламентарни избори!

Јанушев: Живот за сите? Или живот за рекет? Оставка и предвремени парламентарни избори!

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска сподели статус поврзан со скандалозниот случај Рекет во Македонија.

-Како беше онаа на СДСМ #SDSM?
Живот за сите? Или живот за рекет?
Нема правда, нема мир? Или има рекет, има тендери?

Да Ве потсетам дека сите ќе одговараат!
Да, да, сите кои се огрешиле пред законите ќе одговараат, и извршители, и нарачатели, и оние кои ги штитат! Без разлика кои се и која функција ја обавуваат во моментов!
Република Македонија мора еднаш да расчисти со криминалот без разлика од каде доаѓа!
Безкомпромисно, неселективно!

#Оставка
#ПредвремениПарламентарниИзбори , стои во неговиот пост на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус