среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Јанушев: Жежок „шамар“ од „Фридом Хаус“ за Заев

Јанушев: Жежок „шамар“ од „Фридом Хаус“ за Заев

Македонија доби катастрофален извештај од „Фридом Хаус“!

Како изгледа “животот” кој го ветуваше СДСМ:

❎ Корумпирана земја во која основните човекови права и слободи се ограничени.

❎ Граѓаните се подложни на притисоци и закани, а се поголем проблем станува и купувањето на гласови.

❎ Правото на правично и фер судење е компромитирано од корупција во судскиот и обвинителскиот систем.

❎ Селективноста во правдата останува сериозен проблем во владата која ја предводи СДСМ.

❎ Корупција, неодговорност и ноншарлантност на владините претставници.

Фејсбук статус на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Најнови вести

Локални избори 2021