сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 97
home Вести

Јанушев: Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството

Јанушев: Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството

Снимките покажуваат зошто Заев треба да оди во затвор и зошто мафијата има своја држава.

Заев вели “близок сум со Јово”, “нема одлука на Врховен без Заев”, “или закон за СЈО или Врховен трас-трас, ќе ги падне случаите”!

Ова накусо е вистинското лице на Зоран Заев кое покажува дека:

Прво, криминалецот Зоран Заев е во исто време премиер и врховен судија!

Второ, криминалецот Зоран Заев вели дека Катица Јанева го знае тоа и ги движи работите по тој терк!

Трето, договорено е, или закон за СЈО или Врховен ќе ги падне случаите кои се сомничат за криминал.

Зоран Заев е главата на октоподот и главниот сатрап на судството, реагира преку Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев.

Најнови вести

Коронавирус