петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 38
home Вести

Јанушев во посета на велешките пазарџии: Разговараме за проблемите и иднината која заеднички ќе ја градиме

Јанушев во посета на велешките пазарџии: Разговараме за проблемите и иднината која заеднички ќе ја градиме

Бев на пазарот во Велес. Денот го искористив да се видам со Велешани, да поразговараме за проблемите што не мачат сите подеднакво. Си кажавме и збор два за иднината која заеднички ќе ја градиме после 12 април. Само сплотени можеме да успееме, затоа што една ни е татковината, за неа вреди се да се направи. Обновата доаѓа, напиша генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев на Фејсбук.

Коронавирус