петок, 23. јули 2021. Вести денес: 89
home Вести

Јанушев во посета на штандот на СДСМ и Николовски во Паланка- него го нема никаде (ВИДЕО)

Јанушев во посета на штандот на СДСМ и Николовски во Паланка- него го нема никаде (ВИДЕО)

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес беше во посета на штандот на СДСМ во родната Крива Паланка на Љупчо Николовски.

Затоа што никако не можев да се сретнам со мојот противкандидат Љупчо Николовски во текот на целата кампања, го посетив штандот на СДСМ во неговата родна Крива Паланка. Ја оставив нашата програма на нивните активнисти за да му ја дадат на Николовски да прочита пред сѐ како изгледа сериозна програма за #обнова, која ќе ја реализираме после 15 јули.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Коронавирус