четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 177
home Вести

Јанушев во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров: Целта е една, а тоа е да си ја вратиме татковината на прав пат

Јанушев во посета на ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров: Целта е една, а тоа е да си ја вратиме татковината на прав пат

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев беше во посета на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров.

-Вечерва се сретнав со постари членови и раководства на ВМРО-ДПМНЕ од ОК Ѓорче Петров.
Сите сме со иста мисла и иста желба, а тоа е пад на оваа хунта која ни ја уништува Република Македонија.
Целта е една, а тоа е да си ја вратиме татковината на прав пат, напиша Јанушев на Фејсбук.

Коронавирус