среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Јанушев во Ѓорче: Обединети, сплотени и со една иста цел, Македонија ќе победи

Јанушев во Ѓорче: Обединети, сплотени и со една иста цел, Македонија ќе победи

Гнералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, вчер аго посети општинскиот комитет на партијата во скопско Ѓорге каде оствари средба со членовите.

-Вечерва остварив работен состанок во Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров. Во огромен број на членови имав прилика да чујам размислувања и сугестии за нашето делување. Обединети, сплотени и со една иста цел, Македонија ќе победи, напиша Јанушев вчера на социјалните мрежи.

Најнови вести

Локални избори 2021