сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Јанушев во Чашка, Нелоски во Демир Капија на разговори за Обнова на Македонија

Јанушев во Чашка, Нелоски во Демир Капија на разговори за Обнова на Македонија

Како дел од кампањата „Разговори за Обнова на Македонија – Проблеми, решенија и програма“ тимови на ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе бидат во Чашка и Демир Капија.

Во 16:00 часот, во Општина Чашка, во центарот кај Општината, изјава ќе даде Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

Во 16:00 часот во Демир Капија, на градски плоштад, изјава ќе даде Владимир Нелоски, Член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус