среда, 8. декември 2021. Вести денес: 19
home Вести

Јанушев: ВМРО е мојот дом, битката продолжува

Јанушев: ВМРО е мојот дом, битката продолжува

ВМРО е мојот дом, половина живот го посветив на организацијата – 21 година сум член на партијата, од в.д. претседател на МК на УМС до генерален секретар, така и ќе остане.

Благодарност до сите со кои овие три години дишевме како едно.

Битката продолжува затоа што имаме незавршена работа. Ги повикувам сите на кои Македонија им е важна да се спротивстават на мафијата.

Претседателе членството е со вас, одиме до крај.

Се гледаме на протестите, улиците, се до конечна победа.

Да живее ВМРО, да е жива Македонија!

Коронавирус