сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ имаше турбулентен период, се соочивме со капитулантски договор, лоша економска политика и политички прогон од владата на СДСМ

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ имаше турбулентен период, се соочивме со капитулантски договор, лоша економска политика и политички прогон од владата на СДСМ

Имавме една доста турбулентна година. Не само за партијата, не само за ВМРО-ДПМНЕ, не само за внатре партиските работи туку имавме една турбулентна година како на политички така и од општествен аспект. Имавме година во која што неработењето, неспособноста, некадарноста на СДСМ и Владата предводена од Заев кулминираат, истакна Генералниот секретар Игор Јанушев во изјава за емисијата Отворено на телевизија Алфа.

Јанушев истакна дека најголем предизвик со кој се соочиле во оваа година е потпишувањето на капитулантскиот договор на владата на СДСМ и Зоран Заев како и спроведување на лошата економска политика, како и политичкиот прогон.

Коронавирус