четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 16
home Вести

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е обединето и сплотено, доаѓаме посилни од кога било порано секогаш на браникот на татковината

Јанушев: ВМРО-ДПМНЕ е обединето и сплотено, доаѓаме посилни од кога било порано секогаш на браникот на татковината

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев вчера го посети партискиот општински комитет во Велес, од каде порача дека партијата е обединета и сплотена против ненародната власт на СДСМ и Зоран Заев.

-Состанок со ОК Велес, прва посета како Генерален Секретар од местото каде почна се, од родниот Велес. ВМРО-ДПМНЕ обединето, сплотено, заеднички како никогаш до сега против ненародната власт на СДСМ и Заев. Доаѓаме посилни од кога било порано, секогаш на браникот на татковината. Да живее Македонија, да живее ВМРО-ДПМНЕ, пишува Јанушев на Фејсбук.

Коронавирус