вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 109
home Вести

Јанушев: Власта наместо да покаже вистинска грижа за граѓаните, носи небулозни мерки од кои апсолутно никој нема корист

Јанушев: Власта наместо да покаже вистинска грижа за граѓаните, носи небулозни мерки од кои апсолутно никој нема корист

Игор Јанушев се обрати на социјалните мрежи со видео порака:

-Бројките на новозаразени од Ковид 19 се катастрофални. Состојбата е навистина алармантна! Власта наместо да покаже вистинска грижа за граѓаните, носи небулозни мерки од кои апсолутно никој нема корист. Зошто заменик министерката Славјанка од МВР не е во самоизолација? Како тоа за нејзе е направен исклучок и по кои критериуми? Лицемерно ви е однесувањето, лицемерно и кон опозицијата и кон сите граѓани, вели Јанушев.

Бројките на новозаразени од Ковид 19 се катастрофални. Состојбата е навистина алармантна!Власта наместо да покаже…

Gepostet von Igor Janushev am Sonntag, 7. Juni 2020

 

Локални избори 2021