среда, 28. јули 2021. Вести денес: 156
home Вести

Јанушев: Ветуваме подобри услови за лекарите

Јанушев: Ветуваме подобри услови за лекарите

Здравствениот систем се соочува со сериозен предизвик веќе неколку месеци наназад. Им благодариме на лекарите и на медицинските работницит за целосната посветеност во борбата со корона вирусот.

Ветуваме #обнова која ќе донесе подобри услови во здравството, онакви какви што заслужуваат и медицинскиот кадар и граѓаните.

#ИсправиСеМакедонијо

Коронавирус