четврток, 9. јули 2020. Вести денес: 188
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Јанушев: Засега сум добро, ги чекам резултатие од тестирањето, на Зекири му посакувам брзо закрепнување

Јанушев: Засега сум добро, ги чекам резултатие од тестирањето, на Зекири му посакувам брзо закрепнување

Состојбата со заразата е алармантна. Денешните настани укажуваат на тоа дека треба да се пристапи со огромна сериозност. Да се зборува за избори во една ваква состојба е неодговорно кон граѓаните. Нужна е заштита на здравјето!

На Мумамед Зекири со кого бевме на дебата на Телевизија 24, и на неговото семејство, им посакувам брзо закрепнување.

Што се однесува до интересот на моето здравје, засега сум во добра здравствена состојба и ги чекам резултатите од направеното тестирање. Во очекување на исходот ќе ги превземам сите мерки кои ќе ги препорачаат здравствените власти.

Апелирам да не се потценува состојбата со вирусот, ниту да се релавитизира, и да се пристапи максимално сериозно.

Најнови вести

Парламентарни избори 2020