понеделник, 3. август 2020. Вести денес: 54
home Вести

Јанушев: Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците

Јанушев: Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците

ВМРО-ДПМНЕ секогаш било на страната на земјоделците. Заеднички сме граделе успешни приказни.

Се обврзуваме на 640 милиони евра субвенции за земјоделците.

#ИсправиСеМакедонијо
#ОдбериОбнова

Коронавирус