понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 65
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Јанушев: Предвремени избори ќе има затоа што Македонија е на дното, крајот на оваа ненародна власт е многу блиску

Јанушев: Предвремени избори ќе има затоа што Македонија е на дното, крајот на оваа ненародна власт е многу блиску

Заев вели дека шансите на опозицијата се минимални за да добие избори, јас велам дека и тие минимални се многу поголеми од никаквите шанси Заев да победи и биде повторно премиер, порачува генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

-Предвремени парламентарни избори ќе има затоа што Македонија е на дното, зошто економијата е фијаско, криминалот царува … затоа што Македонија е распродадена.
А, криминалците од власта се неказнети. Но, секој почеток има крај, а крајот на оваа ненародна власт е многу блиску, порача тој.

Коронавирус