сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Јанушев: Оваа влада на СДСМ е антиреформска (видео)

Јанушев: Оваа влада на СДСМ е антиреформска (видео)

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на својот Фејсбук статус објави видео во кое како што пишува се гледаат неспособностите на владата на СДСМ.

❎ Премиер без кредибилитет;
❎ Незаконски тендери, нерешени убиства, непотизам во МВР;
❎ Вмешаност во рекет, криминални тендери, оштетување буџет;
❎ Излажани земјоделци, лажни ветувања;
❎ Неспособност со корона криза, нереализирани проекти;
❎ Одработување за друга држава;

АНТИРЕФОРМСКА ВЛАДА!

Коронавирус