среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 136
АКТУЕЛНО

Повторно над 2.000 заболени од коронавирус во земјава

home Вести

Јанушев: Освен за лажење, за друго не ги бива

Јанушев: Освен за лажење, за друго не ги бива

Кога го читам Љупчо Николовски за наводните детали од средбата со државниот врв, се гледа дека освен за лажење, за друго не ги бива. А, со вакво лажење, нема да ме чуди ако излезат и со следни детали од средбата:

  1. Љупчо Николоски на средбата се пофали дека Заев со “чесна работа и пот” го “спечалил” веќе 10-от милион преку продажба на свежо садена марихуана.
  2. Заев изјави дека Шекеринска воопшто нема апсирации кон неговото столче и дека тој е неприкосновен монарх во СДСМ, се разбира до овој најнов пораз кон кој одат, по што ќе следи смена.
  3. Дека Заев се чуствува некомотно, речиси и загрозен што Фросина Ременска напредувала високо во степенот на крадење, но сепак е далеку од првото место, а не може да биде и второ, Вице местото е зафатено одамна…

Се разбира овие работи не беа споменати, иако оставам простор и да се точни. Но, намерата ми беше да ја иронизирам леснотијата со која го пуштиле Љупчо да лаже за средбата. А, знаете нема поголема вистина од онаа народната “кој лаже и краде …

Вистината е дека избегаа од брзи избори во Декември, од немај каде дадоа 100 дена техничка влада која ќе го заштити процесот од неказнети нерагуларности какви гледавме на референдумот и претседателските избори. Се друго е начин да се ублажи капитулацијата на Заев која му се случи и поразот кој му престои, се вели во Фејсбук статусот на генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

 

Најнови вести

Коронавирус