среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 124
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Центар

home Вести

Јанушев од Велес: Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат

Јанушев од Велес: Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат

Генералникот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ги посети населените места Раштани, Оризари и Башино Село во велешко. Од овде граѓаните посочија дека власта предводена од СДСМ нема реализирано ниту едно ветување и нема ништо направено за нивниот регион.

– Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат. Сплотени, сите заедно, до нова победа на претстојните претседателски избори, затоа што Македонија тоа го заслужува, порача Јанушев од велешко

Лошата состојба во државата ја чуствуваат и граѓаните на Крушево. Од Крушево граѓаните порачаа дека се поголем број на граѓани се иселуваат, бидејќи нема нови инвестиции, нема отварање на нови работни места.

Членовите на Извршниот  комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска се сретнаа и со жителите на Делчево и населените места Габрово и Звегор. Граѓаните се пожалија дека оваа влада предводена од СДСМ нема направено ништо за овој регион, и се целосно заборавени.

Локални избори 2021