вторник, 9. март 2021. Вести денес: 0
home Вести

Јанушев од Делчево: Сликата секаде е иста, потребна е итна промена

Јанушев од Делчево: Сликата секаде е иста, потребна е итна промена

Денеска бев во посета на повеќе фабрики во Делчево.

Сликата секаде е иста, потребна е итна промена на оваа влада која ги има заборавено домашните компании. Обновата доаѓа, тоа ќе се почувствува при првите месеци од доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт.

Повеќе за секого, зошто секој еден жител на Република Македонија ни е битен! Обајви на Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Најнови вести

Коронавирус