петок, 15. октомври 2021. Вести денес: 175
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Свети Николе

home Вести

Јанушев од Делчево ги повика граѓаните на Малешевијата да гласаат за нив: ВМРО-ДПМНЕ е поразлично од СДСМ

Јанушев од Делчево ги повика граѓаните на Малешевијата да гласаат за нив: ВМРО-ДПМНЕ е поразлично од СДСМ

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска беше во посета на Малешевијата.

Од Делчево тој преку видео порака вели дека ги посетил Берово, Пехчево, Делчево и останатите места каде пред граѓаните потенцирал дека ВМРО-ДПМНЕ не е исто како СДСМ.

Тој ги повика сите граѓани да гласаат за кандидатите за пратеници во изборната единица 3.

Во живо обраќање од Делчево

Gepostet von Igor Janushev am Donnerstag, 18. Juni 2020

 

Коронавирус