вторник, 27. јули 2021. Вести денес: 146
home Вести

Јанушев: Насочени сме кон креирање на модерни индистриски политики

Јанушев: Насочени сме кон креирање на модерни индистриски политики

Носителот на листа во изборната единица 3 на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев објави видео на фејсбук со кое им се обраќа на граѓаните на Македонија и потенцира дека на државата  и е потребна индустријализација за да биде во чекор со светот, а проектите од нивната програма ќе ја доближат државата до европските трендови.

Целото негово обраќање може да го слушнете во продолжение.

Коронавирус