вторник, 22. септември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Јанушев: Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Јанушев: Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува обновата, а не коруптивна и криминална влада, изјави пред малку Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

-Опозицијата има повеќе гласови од партиите на власта. Влегуваме во трка за составување на нова влада, за составување мнозинство на нова влада, изјави Јанушев и најави подетални информации откако ќе се добијат официјалните резултати од предвремените парламентарни избори.

Јанушев рече дека резултатот е тесен и уште неизвесен.

Коронавирус