четврток, 26. ноември 2020. Вести денес: 2
home Вести

Јанушев: Наместо да решава проблеми на граѓаните, криминално рекетарската банда на Заев шири антисемитизам

Јанушев: Наместо да решава проблеми на граѓаните, криминално рекетарската банда на Заев шири антисемитизам

Мизеријата на криминално-рекетарската банда на Заев продолжува, после се она што го видовме со случувањата последните денови во собранието. Продолжувањето со ширење на шовинизам и антисемитизам, дополнително го поделуваат македонското општество и ова не е затоа што ВМРО-ДПМНЕ го кажува туку ова е ставот на граѓаните, истакна Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ.

-Денеска сме во посета на општината Чешиново-Облешево, ги посетивме населените места Соколарци и Облешево, разговаравме со граѓаните, разговаравме со земјоделците пред се. Но, она што овие денови ја тишти цела Република Македонија се токму овие последни случувања и она што го кажав пред малку што е всушност ставот на граѓаните, подвлече Јанушев и додаде:

„Имаме да порачаме дека за сите овие злодно рекетарската банда на Заев шири антисемитизамела, за се ова што го прават ќе одговараат. 12-ти април е денот којшто доаѓа за нешто повеќе од 50-тина денови од денеска, народот си доаѓа по своето и народот ќе ја казни оваа криминално-рекетарска банда на власт. А сите оние коишто се огрешија, сите оние коишто придонесоа за уништување на македонската држава ќе одговараат после 12-ти април“.

Најнови вести

Коронавирус