четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 0
home Вести

Јанушев на света литургија во храмот Успение на пресвета Богородица во Македонска Каменица

Јанушев на света литургија во храмот Успение на пресвета Богородица во Македонска Каменица

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, денеска по повод празникот Голема Богородица присуствуваше на света литургија во храмот Успение на пресвета Богородица во Македонска Каменица.

Најнови вести