четврток, 13. август 2020. Вести денес: 112
Во живо

Прес-конференција на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски

home Вести

Јанушев на средба со граѓани во неколку македонски села

Јанушев на средба со граѓани во неколку македонски села

Носителот на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 3 и генерален секретар на партијата, Игор Јанушев, денес оствари средба со граѓаните на с. Видовиште и с. Мородвис, каде пред граѓаните ја престави програмата за престојните парламентарни избори.

Коронавирус