недела, 9. август 2020. Вести денес: 90
home Вести

Јанушев: Ќе го укинеме извршувањето на куќи и станови

Јанушев:  Ќе го укинеме извршувањето на куќи и станови

Македонија е заробена држава. Нема правда, нема систем.
Се обврзуваме на:

✅Нулта толеранција на корупција и непотизам во правосудството

✅Ветинг во правосудството

✅Проверка на имотна состојба на носителите на јавни функции

✅Ќе го укинеме извршувањето на куќи и станови, вели во својата видео објава носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 3 Игор Јанушев.

Коронавирус